Wojewódzkie Święto Ludowe

Aktualności » Wojewódzkie Święto Ludowe

W niedzielę 18 maja br. w Rzeszowie podkarpaccy ludowcy i sympatycy ruchu ludowego uczestniczyli w obchodach Wojewódzkiego Święta Ludowego. Zgromadzone na parkingu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego poczty sztandarowe organizacji powiatowych PSL z całego województwa w uroczystym pochodzie przeszły na Plac Farny aby uczestniczyć we Mszy Świętej odprawionej w kościele pw. Św. Wojciecha i Stanisława. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się na rzeszowski rynek, gdzie odbywała się dalsza cześć uroczystości.W jej trakcie miało miejsce wystąpienie Prezesa ZW PSL w Rzeszowie, Posła na Sejm RP Jana Burego i Ministra Pracy i Polityki Społecznej – lidera listy podkarpackiej PSL w wyborach do Parlamentu Europejskiego – Władysława Kosiniaka – Kamysza.

Święto Ludowe było również okazją do wręczenia legitymacji nowym członkom Stronnictwa oraz  uhonorowania zasłużonych działaczy ruch ludowego Złotymi koniczynkami i Medalami pamiątkowymi im. W. Witosa.

Uroczystość uświetniły występy strażackiej orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Beska, Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Markowianie” i grupy dziecięcej Zespołu „Markusy”.